KAS TAI YRA?

Trinkelių dangos įrengimo darbai susideda iš kelių etapų: pagrindo paruošimo, trinkelių dangos įrengimo ir papildomų darbų ( bordiūrų įrengimas, laiptai ir kt.).

Pagrindų įrengimas

Pagrindų įrengimas yra vienas svarbiausių etapų, kadangi nuo šio etapo priklausys trinkelių dangos ilgaamžiškumas. Pagrindas įrengiams trimis etapais. Pirmu etapu nukasamas esamas augalinis sluoksnis ir sutankinamas iškasos dugnas. Antru etapu įrengiamas šalčiui atsparus pasluoksnis iš smėlio ir žvyro. Šis pasluoksnis apsaugo dangą nuo iškilnojimų. Trečias etapas skaldos pasluoksnio įrengimas. Šis pasluoksnis suteikia tvirtumą ir stiprumą.

Trinkelių klojimas

Trinkelių klojimas susideda iš dviejų pagrindinių etapų. Pirmas etapas tai atsijų pasluoksnio įrengimo, kurio metu pilamas 3 cm. atsijų sluoksnis, tankinamas ir nubraukiamas su tam specialiai pritaikyta liniuote. Antru etapu klojamos trinkelės formuojant pasirinktą raštą. Suklojus trinkelias išlyginami siūlių nelygumai, tarpai užšluojami atsijomis, o paviršius sutankinamas su vibro plokšte naudojant guminį padą.

Bordiūrų įrengimas

Bordiūrai skirti trinkelių kraštams reminti, tuo atveju kada šios neturi kitos atramos. Įrenginėjant bordiūrus svarbiausia įrengti šalčiui atsparų pasluoksnį iš smėlio ir žvyro bei tinkamai juos įbetonuoti.
image
image
image

TECHNINĖ KONTROLĖ

Įsirengiant trinkelių dangą svarbiausia atkreipti dėmesį į šiuos punktus:

  • Pasluoksnių storiai
  • Pasluoksnių sutankinimas
  • Siūlės lygumas
  • Nuolydžių išlaikymas
  • Dangos paviršiaus lygumas
  • Siūlių užšlavimas

PRIEŽIŪRA

Trinkelių danga nereikalauja daug priežiūros. Svarbiausia, kad trinkelių tarpai būtų užšluoti atsijomis, o atsiradus tarpais būtinai užšluoti pakartotinai.

Atsiradus duobėms ir nelygumams danga lengvai remontuojama. Pakanka išsardyti tą vietą kur yra atsiradusi duobė, papildomai užpilti atsijų, jas sutankinus nubraukti ir sukloti trinkelias.

Svarbu! Po remonto ir po plovimo aukšto slėgio plovykla būtina pakartotinai atlikti užšlavimą su atsijomis.