KAS TAI YRA?

Gręžtinių pamatų įrengimo darbai susideda iš kelių etapų: statybvietės paruošimas, polių gręžimas, rostverko įrengimas ir pamato užpylimas.

Statybvietės paruošimas

Prieš pradedant įrenginėti pamatus svarbu gerai pasiruošti. Pirmiausia būtina pašalinti(nustumdyti) augalinį sluoksnį ir nukasti gruntą iki reikiamos aukščio altitudės. Jei reikia užpilti smėliu-žvyru ir sutankinti. Atlikus šiuos darbus labai svarbu tiksliai susižymėti pamatų ašis ir polių centrų taškus. Šiuos darbus geriausia patikėti savo darbą išmanančiam geodezininkui.

Polių gręžimas

Polių gręžimui reikia pasiruošti iš anksčiau. Turėti/užsisakyti tinkamą gręžimo techniką, pasirūpinti armatūriniais karkasais, kurie atitiktų projektą ir užsisakyti reikiamą kiekį ir tinkamos markės betono mišinį. Rekomenduojama gręžimo ir betonavimo darbus atlikti tą pačią dieną.

Rostverko įrengimas

Rostverko įrengimui svarbiausia pasirūpinti klojiniais ir armatūros karkasais. Sumontavus klojinius, tinkamai pritvirtinus karkasą ir tik dar kartą pasitikrinus ašis ir aukščius užpylinėti betonu. Svarbu! Betoną gerai sutankinti naudojant giluminį vibratorių. Klojinius rekomenduojama pradėti ardyti tik po dviejų parų, kada betonas jau pakankamai sukietėjas.

Pamato užpylimas

Atlikus visus betonavimo ir klojinių ardymo darbus galima pradėti kitą etapą. Pirmiausia apsišiltinti pamatą iš vidaus ir tik tada užpylinėti smėliu. Užpylus, smėlį išlyginti ir gerai sutankinti.
image
image
image
image

TECHNINĖ KONTROLĖ

Įrenginėjant gręžtinius pamatus svarbiausia atkreipti dėmesį į šiuos punktus:

  • Geologinis tyrimas
  • Geodeziniai matavimai
  • Vientisi ir nenukirsti poliai
  • Sutankintas betonas
  • Leistini nuokrypiai
  • Drėkinimas

PRIEŽIŪRA

Išbetonavus pamatus svarbiausia nepažeisti betono ardant klojinius ir drėkinimas.

Baigus betonavimo darbus rekomenduojama betoną laistyti dar kelias dienas, kad kietėjant neatsirastų įtrūkimų. Tai ypač svarbu darbus atliekant karštą dieną.

Ardant klojinius svarbu nepažeisti betono, kuris dar nėra pilnai sukietėjas. Rekomenduojama naudoti medinius pleištus.