KAS TAI YRA?

Pastato statybos darbai susideda iš kelių etapų: paruošiamieji darbai, konstruktyvas, šiltinimo darbai, inžinerinės sistemos, apdailos darbai, gerbūvis.

Paruošiamieji darbai

Paruošiamieji darbai tai pirminis statybos etapas, kurio metu paruošiama statybos aištelė, atliekami geodeziniai ir geologiniai matavimai.

Konstruktyvo darbai

Šiame etape atliekami pamatų , mūro(karkaso) ir stogo montavimo (įrengimo) darbai.

Šiltinimo darbai

Šiltinamos visos pastato konstrukcinės dalys: pamatai, grindys, sienos ir stogos. Tik tinkamai atlikti šiltinimo darbai užtikrina mažus šilumos nuostolius.

Apdailos darbai

Kai visi prieš tai išvardinti darbai yra atlikti, galima pradeti apdailos darbus. Sienų tinkavimas, glaistymas, plytelių klijavimas, grindų įrengimas ir kt.

Gerbūvio darbai

Pilnai arba dalinai užbaigus visus su pastatu susijus darbus atliekami gerbūvio darbai: trinkelių klojimas, terasa, apželdinimas, tvoros montavimas ir kt.
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image

TECHNINĖ KONTROLĖ

Vienbutį gyvenamąjį namą planuojantis statyti asmuo dažnai sprendžia dilemą – statybos darbus patikėti profesionalams ar juos vykdyti savo jėgomis. Statybos organizavimo būdas, kai statybos darbai atliekami ir statinys sukuriamas statytojo rizika, nesudarius statybos rangos sutarties, naudojant tik statytojo darbo jėgą, vadinamas statyba ūkio būdu. Pasirinkęs šį statybos būdą savininkas prisiima ne tik statytojo, bet ir rangovo pareigas.Individualaus namo statybos ūkio būdu atveju viena iš statytojo perimamų rangovo pareigų – paskirti ar pasamdyti statybos vadovą. Namo statybos vadovu galėtų būti ir pats savininkas, jei jis turi teisę vadovauti šiems statybos darbams.